twórcy spektaklu „Mały Książę”

TEATR MER / FUNDACJA TWORZENIA I PROMOWANIA SZTUKI- ALEŻ GUSTAWIE!

ANNA MARIA GUZIK- aktorka, wykładowca i Prodziekan Wydziału Lalkarskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim. Współtworzy Fundację -ależ Gustwie! Przez całe życie związana z teatrem lalek dzięki ojcu, również aktorze-lalkarzu, który zaszczepił w niej miłość i pasję do małych form teatralnych. Teraz ona stara się przekazać te wartości i zapał do pracy tym dużym dzieciom i tym małym. Lubi szparagi, ale do tej pory tylko je gotowała, pieczone szparagi jeszcze przed nią. Jest specjalistką od sosów do makaronu.

MARCIN TRUSZCZYŃSKI- aktor i reżyser. Założyciel Teatru MER. Od ośmiu lat współpracuje z łódzką fundacją JiM. W przygotowanych przez niego spektaklach występują osoby niepełnosprawne a także ze spektrum autyzmu. Marcin lubi ładne samochody. Szybko myśli, szybko działa, szybko pomaga…

ANNA

 1. Czym jest dla Ciebie teatr?
  Teatr jest moim miejscem…
 2. Co najlepiej lubisz w swoim zawodzie?
  Lalki.
 3. Jakie masz rady dla kogoś kto chciałby zostać aktorem/ reżyserem?
  Ćwicz pamięć i abstrakcyjne myślenie!

MARCIN

 1. Czym jest dla Ciebie teatr?
  Teatr to przede wszystkim spotkanie. Z drugim człowiekiem, ze sztuką, z literaturą, plastyką, muzyką. A przede wszystkim z zakamarkami siebie samego i podzielenie się nimi z widzami.
 2. Co najlepiej lubisz w swoim zawodzie?
  Nasz zawód jest jedną, wielką anegdotą. No bo gdzie dorosły człowiek bawi się lalkami, przebiera w kostiumy, zmienia głos, tańczy, śpiewa, recytuje i jeszcze próbuje wszystkim wmówić, że to nie on!
 3. Jakie masz rady dla kogoś kto chciałby zostać aktorem/ reżyserem?
  Nigdy nie zadawaj pytania- jak? Ale co? „Jak” samo przyjdzie.