autorzy Ogrodu Błogości Miejskich

ROBOSEXI
DUET W ŻYCIU I W SZTUCE

Nazwa to anagram skrótów naszych imion (anagram powstaje kiedy rozsypią się literki, a potem pozbiera się je i ułoży nowe słowo).
Robimy razem instalacje w przestrzeniach miejskich, performance i inne ciekawostki artystyczne.
Mamy 9- letnią córeczkę Nel.

ROXI

 1. Czym jest dla Ciebie Sztuka?
  Sztuka to moje drzwi do krainy snów i magii. Dzięki temu, że tworzę mogę cieszyć się jak dziecko z kolejnego małego dzieła, obrazu, instalacji…
 2. Co Cię najbardziej inspiruje? Gdzie szukasz pomysłów?
  Najwięcej inspiracji znajduję w snach… czasem kiedy kładę się wieczorem spać i zamykam oczy pojawiają mi się pod powiekami niesamowite obrazy, albo pomysły na działania. Rano wszystko zapisuję w moim super specjalnym notatniku !
 3. Kto jest Twoją ulubioną artystką/ ulubionym artystą?
  Moją ulubioną artystką jest performerka Marina Abramović. Robi bardzo ciekawe rzeczy, np. kiedyś przeszła pół Muru Chińskiego, aby na końcu tej wędrówki spotkać się ze swoim chłopakiem i … rozstać się z nim na zawsze !
  Lubię też bardzo ….

SEBA

 1. Czym jest dla Ciebie Sztuka?
  To piękno wyskakujące z ludzi. To piękno może mieć wszystkie kolory tęczy, może śpiewać i tańczyć, może też płakać, smucić się lub krzyczeć. Potrafi przemieniać się we wszystko co tylko chcesz, co tylko możesz sobie wyobrazić.
 2. Co Cię najbardziej inspiruje? Gdzie szukasz pomysłów?
  Najbardziej inspiruje mnie różnorodność, którą odkrywam w świecie. Zachwyt którego doznaję obserwując różne formy życia, od tych najmniejszych takich jak mrówka, ślimak, kropla wody, tych dużych jak wieloryb, stare drzewa, rzeki i skłębione struktury ziemi i nieba, i tych ogromnych kryjących się w naszych sercach takich jak przestrzeń sięgająca najdalszych gwiazd.
 3. Kto jest Twoją ulubioną artystką/ ulubionym artystą?
  Picasso, bo jego twórczość jest dla mnie świątynią różnorodności formalnych i ucztą doznań wizualnych.