MORZE ONLINE – koncert multimedialny

MONT – Młoda Orkiestra Nowego Teatru

MONT – Młoda Orkiestra Nowego Teatru

Zespół wokalno-instrumentalny dla młodych entuzjastów muzykowania.

Młoda Orkiestra Nowego Teatru to edukacyjna alternatywa dla wszystkich, którzy marzą o śpiewaniu i grze na instrumentach. To sposób na spędzanie czasu kreatywnie i szkolenie warsztatu wokalnego, pracę nad emisją głosu, śpiewem chóralnym i w podziale na głosy.

W repertuarze orkiestry znajdują się piosenki współczesnych kompozytorów (m. in. Jerzy Rogiewicz, Barbara Wrońska), utwory ze spektakli teatralnych oraz znane fragmenty muzyki filmowej.

Orkiestrę prowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, solistka i kameralistka, członkini zespołu Kwartludium, kuratorka sekcji festiwalowej Warszawska Jesień Klubowo oraz cykli Mała Dzika Klasyka i Muzyczne Obrazy Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

W 2018 roku MONT wraz z Barbarą Wrońską, wybitną muzyczką, najbardziej znaną z projektu „Ballady i Romanse” stworzył spektakl-koncert „Morze” w reżyserii Pii Partum, który w dźwiękowy sposób przedstawia różne nastroje szemrzacej, wielkiej wody. Piosenka „Plastik” doczekała się swojej studyjnej wersji i teledysku; powstał on we współpracy z wytwórnią Kayax.

Spektakl „Morze” znajduje się w stałym repertuarze Nowego Teatru.