autorka instalacji artystycznej „ODPADOWA RAFA (PLASTIKOWA)”

ADŹKA BIELECKA

Adźka Bielecka – graficzka po łódzkiej ASP, scenografka, z zamiłowania projektantka identyfikacji, wzorów na tkaniny. Rzemieślnik robiacy w reklamie i kulturze oraz wszystkim co niespodziewanie wpadnie po drodze. Od 2010 roku jako Karamba przenosi pomysły do trójwymiaru. Pod tą marką projektuje i wykonuje pluszaki z tkanin z recyklingu. Wymyśla interaktywne obiekty dla dzieci, lalki i scenografię do spektakli i filmów. 

„Poza graficzeniem, lubię poszukiwać nowych smaków, kisić wszystko, jeździć nocą na rowerze i słuchać starej muzyczki z Afryki.”

Prace Adźki można znaleźć tu: https://www.behance.net/karamba, https://www.facebook.com/byadzkabielecka.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

1. Czym jest dla Ciebie sztuka?

Sztuka to wolność tworzenia, jak kto chce i czuje. To praca nad sobą i ze sobą. To znalezienie języka wyobraźni, aby komunikować się ze światem.

 2. Czym się inspirujesz? Skąd czerpiesz pomysły?

Inspiracje przychodzą do mnie bez pukania. Słuchanie śmiesznych dźwięków, może budować obrazy w głowie. Obserwacja świata najmniejszych zwierzątek zachwyca. Świat jest pełen nieoczywistych rzeczy, które inspirują i nie pozwalają się nudzić.

3. Jaka artystka/ jaki artysta najbardziej Cię inspiruje?

Ojej! Wielu jest tych artystów, ale najfajniejsi są ci nie nazywający siebie artystami, tworzący w zaciszu sztukę zwana naiwną, najczystszą. jak np. pan Bogdan Ziętek – rzeźbiarz ze Śląska.